Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Cuda załatwiamy od ręki, niemożliwe wymaga tylko trochę więcej czasu

wpisy na blogu

Dzisiaj zgłupiałam- elektryka

Blog:  damariko
Data dodania: 2017-10-31
wyślij wiadomość

Dzisiaj ustalałam większość instalacji elektrycznych (na ile pozwolił czas). Mieliśmy dużo wymyślone, ale niesamowicie trudności wszystko przewidzieć i ustalić. teraz ciągle myślę o gniazdkach, włącznikach i innych. Dosyć proste wymyśliliśmy oświetlenie do domu, ale niestety też od nas nieco wymaga. Nie chcę niepotrzebnie za dużo, ale też oczywiście żeby nie zabrakło.

Jakieś rady?

tagi
Elektryka
7Komentarze
Data dodania: 2017-10-31 14:34:19
W sypialni i pooojach dzieci włączanie i zapalanie światła Górnego na wejściu i przy łóżku. Nie wiem czemu zrobiłam to tylko w supialni ?! Przy jakimś Remoncik postaram się udoskonalić to w pokojach córki. Wchodzisz do pokoju zapalasz światło a kładąc się w łóżku gasisz je. My mamy jeszcze tak ze kasę z nas mam po swojej stronie możliwość zapalenia i zgaszenia światła W holu wiatroloapie światło możemy zapalić z części mieszkalnej , w tym pomieszczeniu wchodząc przy drzwiach oraz od strony garażu. Jeśli wieszacie telewizor na ścianie to zróbcie gniazdko prądowe na jego wysokości . Nam przez tunel w ścianie kabel nie sięga do gniazdek na dole :(
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 16:04:22
Najgorsze są mozliwości...a są duże. Nie boli mnie głowa gdzie zrobić włacznik, po lewej czy po prawej...ile oświetlenia w sypialni i w sufitach podwieszanych itp itd bo wychodzę z założenie lepiej więcej przewidzieć niz potem kuć w ścianach bruzdy i je szpachlować. Martwia mnie jak pisałem wcześniej mozliwości...Ostatnio mój projektant zadał mi pytanie czy przewiduje oświetlenie nocne....i nie chodzi o lamkę nocną...chodzi o system że jak w srodku nocy ( żaluzje zasłonięte, ciemno jak now wiesz gdzie...) zachce się "coś tam" to wystarczy dotknąć nogą podłogi i aktywuje się oświetlenie nocne....schowane w listwach przypodłogowych malutkie lampki dające tyle swiatła by trafić do toalety. Oczywiście światło" wędruje " za mną , od sypialni , po korytarzu, do toalety gdzie po otwarciu drzwi "świeci się" na 25 % mocy by nie razić w oczka zaspanego Wojtusia:) i wystarczy gest ręką by przełączyło sie na normalny reżim....wbrew pozorom nie kosztuje to dużo...chodzi o te mozliwości....
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 18:52:42
właśnie WSZYSTKO przewidzieć i ogarnąć możliwości to jest dla mnie trudne, oczywiście też jest kwestia granic cenowych. fajne uwagi piszecie, prosze o więcej bo nie mam wyobraźni do oświetlenia, do innych rzeczy zdecydowanie bardziej. chcemy prosto, ładnie, ale z jakimś tam "pomysłem" i oczywiście sensownie
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 20:22:08
Każdego z nas dotyka ten problem... niestety wszystkiego nie da się przewidzieć, można tylko próbować. My wyszliśmy z takiego założenia - przynajmniej jedno gniazdko na każdej ścianie w pokoju, w razie czego. W pokojach główne światło (jakieś lampki czy kinkiety, można zapalać na pociąg ;)). Zapalanie światła na dworze, z przodu i z tyłu ("w oknie"). Schodowy włącznik w korytarzu na dole i klatce schodowej (żyrandol nad schodami). Do tego oświetlenie schodów będzie na czujnik ruchu.W korytarzu na górze, zakładamy lampy z czujnikiem. Nie przesadzałabym z ilością klawiszy. Owszem można robić zapalanie/gaszenie przy drzwiach + przy łóżku/kanapie... ale po co? serio, tak ciężko zrobić 3 kroki i sobie zgasić? ;) chyba, że masz pokoje po 100m2 to może się przydać ;)
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 20:24:06
Aaaa u nas będzie jeszcze jedno gniazdko z podłodze :) w miejscu gdzie ma stać choinka, żeby się kable nie ciągnęły :) I zrób duuuużo gniazdek przy kuchni ;) przydadzą się ;)
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 20:58:15
w kuchni i przy telewizorze - od razu była odpowiedź elektrykowi, że dużo. jeszcze myśle czy nie za mało gniazdek, ale i mogę jeszcze im podać. w pierwszym momencie jak pytali to niby juz 3 razy ustalaliśmy, ale jednak...rozważam gdzie czujki ruchu, ale na razie mi wyszło że tylko na zewnatrz, korytarza u góry prawie nie mam. jak dużo macie gniazdek na zewnątrz?
odpowiedz
Odpowiedź do naszpoliklet
Data dodania: 2017-11-01 08:09:36
My na górze też mamy bardzo mały korytarz, dlatego tak zrobiliśmy czujnik :) A jeśli chodzi o gniazdka na zewnątrz- mamy jedno z przodu domu (ewentualna choinka przed domem), bo kosiarkę itp mamy spalinowe, to więcej nie potrzeba. I drugie gniazdko z tyłu domu, w razie jakieś radyjko na tarasie czy coś. Jest też oddzielne gniazdo siłowe, wyprowadzone z garażu i przewód do pociągnięcia prądu do przyszłego budynku gospodarczego :)
odpowiedz
Odpowiedź do damariko

podbitka

Blog:  damariko
Data dodania: 2017-10-30
wyślij wiadomość

bylo już wcześniej, ale teraz prawie koniec. i dachu, i fragmentów elewacji i podbitki. jutro oczekuje elektryka i mam nadzieje hydraulika.

Ale żeby nie było że się lenimy... w międzyczasie było troche zajmowania się zdrowiem i sobą oraz dla relaksu drobiazgami do domu...

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


tagi
podbitka
5Komentarze
Data dodania: 2017-10-31 08:32:44
Pięknie Wasz domek, super wyglada z podbitką, nasza podbitka musi poczekać do wiosny/lata bo wtedy mamy termin. Wykonawca miał lukę na przełomie września i października, a nasz dach był daleko w lesie, teraz dach jest zrobiony to wykonawca nie terminu wolnego, chyba że jakimś cudem coś się zmieni to da znać .
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-31 12:28:49
no tu też trochę to kosztowało i pieniędzy, czasu i w ogole. ale chcieliśmy zamknąć etap bo potem i tak zawsze będzie brakować kasy
odpowiedz
Odpowiedź do xyzbuduj
Data dodania: 2017-11-10 07:33:34
Pięknie to wygląda:)
odpowiedz
Data dodania: 2017-11-13 13:19:05
Jejku, te wielkie okna są cudowne :)
odpowiedz
Data dodania: 2017-11-13 16:35:48
dzieki, nam też sie podobają, pewnie mycie mniej
odpowiedz
Odpowiedź do justynacalifornia

Pierwsze zakupy oświetlenia- efekt myślenia o elek

Blog:  damariko
Data dodania: 2017-10-16
wyślij wiadomość

MW zwiazku z tym że od paru dni myślimy intensywnie o instalacjach, projektujemy kuchnie i w ogole rozbiega sie to w wielu kierunkach dzisiaj były małe zakupy. Może nieco do przodu ale nie zaszkodzi.

Lampy będziey robic sami, część materiałów zamówiliśmy, część zamówimy. Ale przypadkiem dorwalismy też lampki które nam sie spodobały tylko zmienimy kabel na czerwony/ bordowy.

Jestem w pozytywnym szoku czego to dzisiaj sie nie wymyśli i jakie efekty można uzyskać np samymi żarówkami.

A oto zakup. Zdjęcie nieco niewyraźne bo wieczorem ale poglad daje

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl3Komentarze
Data dodania: 2017-10-21 10:06:31
skąd inspiracje czerpiecie na samodzielne wykonanie lampek?
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-21 12:50:26
W sumie juz kiedyś myśleliśmy, a teraz zazwyczaj internet, można wstępny model zrobić na kilku stronach (mniej zostawia wyobrażni, ale..) np simplylight.pl
odpowiedz
Odpowiedź do aniabudujeoberona
Data dodania: 2017-10-21 12:52:01
Ja właśnie robię zakupy, szlifuję i maluje kinkiety, zamawiałam kable i oprawy... kable można na allegro znaleźć. ja kupiłam bawełniane, wyglądają ślicznie, kojarzą mi się ze sweterkami:)
odpowiedz
Odpowiedź do aniabudujeoberona

Bramy i drzwi techniczne

Blog:  damariko
Data dodania: 2017-10-11
wyślij wiadomość

Kolejny dzień montażu. Bramy wyglądają jak trzeba. Mąż zachwycony. Dali mi nawet chwilę pobawić się pilotem :) takich zabawek dotychczas nie miałam. Teraz wygląda bardziej jak willa;). Zamontowano również drzwi techniczne. Czyli prawie wszystkie "japy"  w domu zamknięte. Szczególnie dobrze że te garażowe. Można już coś bezpieczniej chować. Teraz musimy nieco tam posprzątać.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


SSO i SSZ dwa w jednym;)

Blog:  damariko
Data dodania: 2017-10-10
wyślij wiadomość

Nie wiem który etap zaznaczyć. Dzisiaj panowała sodoma i gomora na budowie. Ja byłam rano.klasycznie zmarzłam ( tak bywa z brakiem krążenia i przeziębieniem). 

Od rana spotkania z tynkarzem, kolejnym elektrykiem, przyjazd okien, a nawet poznanie nowego sąsiada. 

Potem montaż okien, zasadniczo skończenie dachu i dalsze telefony i spotkania( tu niezastąpiony mąż bo ja siedziałam zasmarkana w pracy). 

Na koniec dnia MUSIAŁAM tam pojechać i zobaczyć efekt. Jest parę drobiazgów którymi warto by sie zająć i poprawić i będziemy się czepiać ale ogólnie jesteśmy dzisiaj w niezłym szoku. Mój mąż wręcz zapomniał jeść...

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl


13Komentarze
Data dodania: 2017-10-10 19:51:00
... nie zapomnialem jesc. zaganialem sie i czas lekko zabraklo ;) :) Ale do nowego roku wszystko poustawiane :D
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-10 20:24:51
Gratuluję postępów, okna prezentują się super  ja też lubię jak na budowie się coś dzieje 😆
odpowiedz
niechaj  
Data dodania: 2017-10-10 20:30:11
ale dzień!:) Gratuluję SSO/SSZ :) Piękne te fixy!
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-10 21:01:23
Dzięki.fixy są lepsze w realu niż sie spodziewaliśmy. I w domu już nie wieje.śmieszne uczucie. Ale szokowo. I mam nadzieje ze sie bedzie dalej dzialo bo mąż dzialal ze specjalistami. Jutro drzwi techniczne i bramy
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-11 11:57:14
Gratulacje A SSO ale chyba bardziej SSZ ☺ Jakie wybraliście drzwi techniczne, bramę j jakie w planach macie drzwi wejściowe?
odpowiedz
Odpowiedź do damariko
Data dodania: 2017-10-11 12:50:07
odpowiadam, przepraszam, wpis mi umknął - drzwi techniczne wiśniowski kolor antracyt, bramy wiśniowski, raczej standard, ale swie z napędem i tak nas kosztowały, też antracyt. drzwi wejściowe zamówione będą czekać u sprzedawcy - drzwi vikking kompozytowe, ral 3004, z naświetlem, model zdaje się OB
odpowiedz
Odpowiedź do xyzbuduj
Data dodania: 2017-10-10 21:38:29
robi wrażenie! przede wszytskim fixy :-) moje ulubione miejsce to to gdzie jest antresola, pięknie, gdybym budował piętrówkę, zrobił to samo ;-)
odpowiedz
Data dodania: 2017-10-10 22:31:46
Dzieki.antresole tez lubimy i mimo ze strasza utrata ciepla zaryzykujemy. Budynek raczej dobrze docieplony wiec moze nie bedzie zle
odpowiedz
Odpowiedź do dubi1985
Data dodania: 2017-10-11 07:29:37
jasne ze tak, okna macie również ciepłe, a fixy tym bardziej, moim zdaniem na pewno nie odczuuje róznicy, a jesli już, bedzie na tyle mała że nie zrobi to również róznicy ;-) Powodzenia
odpowiedz
Odpowiedź do damariko
Data dodania: 2017-10-11 11:44:48
na to własnie liczymy:)
odpowiedz
Odpowiedź do dubi1985
Data dodania: 2018-09-23 22:34:53
fixy
witam, jestem ciekawa jak Wam się mieszka z fixami? Polecacie? czy w kuchni może byc fix przy rekuperacji? dręcza nas te pytania a nie znamy nikogo kto posiada większą ilośc fixów :) Prosze o odpowiedź. pozdrawiam i zazdroszcze slicznego domu i antresoli ;)
odpowiedz
Odpowiedź do damariko
Data dodania: 2018-09-24 06:49:58
Nie wiem jak z rekuperacja ale jesli chodzi o same fixy to nie ma problemu. W sumie nie wiem jakie mialyby byc. Moze poza myciem jednego ale to tez nie problem
odpowiedz
Odpowiedź do przekorny
Data dodania: 2018-09-24 10:47:07
dzieki bardzo :)
odpowiedz
Odpowiedź do damariko
damariko
ranga - mojabudowa.pl mistrz
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 135222
Komentarzy: 652
Obserwują: 144
On-line: 9
Wpisów: 123 Galeria zdjęć: 442
Projekt INDYWIDUALNY
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - pomorskie
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2020 wrzesień
2020 lipiec
2020 maj
2019 lipiec
2019 maj
2019 marzec
2019 luty
2018 grudzień
2018 listopad
2018 październik
2018 wrzesień
2018 sierpień
2018 lipiec
2018 czerwiec
2018 maj
2018 kwiecień
2018 marzec
2018 luty
2018 styczeń
2017 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 wrzesień
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 maj
2017 marzec

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu INDYWIDUALNY:
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 430
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 405
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 108
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
gammaimy.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń